fbpx

Angielski dla seniorów

Kluczem do skutecznej nauki języka jest pokazanie jego zastosowań.
Dostęp do wiedzy i rozrywki, jaką zapewnia, to najlepsza motywacja
To prawda, że z wiekiem mechanizmy uczenia zmieniają się, a niektóre rzeczy przychodzą trudniej. Nie znaczy to jednak, że nauka w pewnym wieku nie jest możliwa. Wręcz przeciwnie – przez całe życie poznajemy nowe metody przyswajania wiedzy. Możemy więc je skutecznie wykorzystać, a dyscyplina i rozsądne podejście zagwarantują sukces.
Nauka języka angielskiego nie jest tu wyjątkiem. Wielokrotnie miałem przyjemność pracować z seniorami i muszę przyznać, że jest to niezwykle satysfakcjonujące. A na efekty nie trzeba było długo czekać. Do tego nauka angielskiego dla seniorów online to strzał w dziesiątkę. Dowiedz się dlaczego!
Odpowiednie podejście
Każda grupa wiekowa wymaga innych technik nauczania. Inaczej przyjmuje wiedzę dziecko, inaczej osoba dorosła czy właśnie senior. W przypadku tych ostatnich niezwykłą zaletą jest konsekwencja i cierpliwość. Świadomość swoich możliwości pozwala na optymalne dobranie tempa. Ważne jest też dobranie słownictwa i tematów bliskich starszym osobom.
Łatwiej będzie przyswoić język związany ze znanymi sprawami, a potem przejść do nowszych. Przy okazji można się czegoś dowiedzieć o świecie!
Jakie zalety ma angielski online dla seniorów?
W pierwszej kolejności brak dojazdów. Nie każdy senior może swobodnie poruszać się po mieście, a lekcje angielskiego online zdejmują tę barierę. Uczyć się można z każdego miejsca. Po drugie znajome otoczenie. Poczucie swojskości wpływa na komfort i szybkość nauki – ta zawsze przychodzi lepiej w ulubionym fotelu. Dodatkowym bonusem jest użycie komputera. Przy okazji poznawania języka seniorzy mają okazję zaznajomić się z wieloma funkcjami systemu i Internetu w praktyce.
Dodatkowym bonusem jest użycie komputera. Przy okazji poznawania języka seniorzy mają okazję
zaznajomić się z wieloma funkcjami systemu i Internetu w praktyce.
Zapraszam na bezpłatną lekcję próbną!

Praktyczne wykorzystanie języka

Kluczem do skutecznej nauki języka jest pokazanie jego zastosowań. Dostęp do wiedzy i rozrywki, jaką zapewnia, to najlepsza motywacja. Nauka angielskiego przez Skype dla seniorów to także wspólne przeglądanie stron internetowych czy filmów, o tematyce interesującej uczniów. W ten sposób nie tylko poznają angielski w kontekście, ale nabierają apetytu na więcej.